• Decydowanie się na wyprowadzkę z domu, to poważne przedsięwzięcie – nie tylko sam fakt przeprowadzki, ale również poważnych zmian w życiu rodzinnym. Trzeba przyznać, że całą rodzinę należy do takiego działania odpowiednio przygotować.

    Wynika to na przykład z faktu, że w ten sposób każdy członek rodziny będzie mógł przygotować się do innej sytuacji, innej lokalizacji, warunków jakie będą tam panowały. Rodzice powinni starać się tutaj poprowadzić ze swoimi dziećmi regularne rozmowy przed wyprowadzką.

    Po pierwsze muszą dać im do zrozumienia, dlaczego musi dojść do takiej przeprowadzki. W ten sposób również i dziecko będzie mogło ustosunkować się do naszej sytuacji rodzinnej. Będzie chętniej podporządkować się takiemu porządkowi. Poza tym muszą dać im do zrozumienia, że również będą w stanie odnaleźć się w nowym miejscu, poznają nowe osoby, będą mieli nowych przyjaciół. Jest to dla nich bardzo wysoki cios, z których nie zawsze są w stanie sobie poradzić. Nieraz tracą prawdziwych przyjaciół, w wyniku takiej przeprowadzki. Ale warto im przedstawić inne możliwości budowania takiej przyjaźni.

    Posted by blabla @ 13:55

Comments are closed.