• W tej chwili na rynku materiałów budowlanych znajdziemy wiele różnych rodzajów tynków. Nie da się jednak zaprzeczyć, że nowoczesne tynki maszynowe mają coraz więcej zwolenników. W tej kategorii oferujemy tradycyjny tynk mineralny, który zawiera cement. Zwykle w składzie tynków tego typu przeważają składniki naturalne, jednak producenci coraz częściej dodają składniki, które mają dodatkowo podnieść walory tynku. Zwykle są to różnego typu włókna albo polimery. Wysokiej jakości tynki maszynowe, których cena będzie dla Państwa miłym zaskoczeniem, może zaoferować także sklep internetowy.

    Nowoczesne tynki maszynowe – kilka informacji

    Dlaczego właściwie warto zdecydować się na tynk mineralny, nakładany maszynowo? Jedną z ważniejszych jego zalet jest par przepuszczalność. To jednak nie wszystko. Tynki mineralne odznaczają się także wysoką zasadowością. Dzięki temu tynk mineralny jest odporny na porastanie przez glony i grzyby. Typowy tynk mineralny jest najczęściej szary lub biały. Nie ma jedna żadnych przeciwwskazań do pomalowania go na preferowany kolor.

    Zatem także, jeśli zdecydujemy się otynkować fasadę tynkiem mineralnym, możemy bez problemu dopasować ją do swoich upodobań. Coraz częściej producenci chemii budowlanej oferują nam także tynki mineralne barwione w masie. Jednak ich kolorystyka nie jest zbyt bogata. A dzięki temu, że tynki nakładamy coraz częściej maszynowo, szybo można otynkować także i większe powierzchnie.

    Posted by blabla @ 21:54

Comments are closed.