• Szanowna Redakcjo,
  zamierzam odnowić podłogi w całym mieszkaniu. Będę cyklinowała i lakierowała pomieszczenie po pomieszczeniu. Nie mam możliwości opuszczenia mieszkania na czas remontu. Wynajęłam firmę, która zajmie się pracami remontowymi. Najbardziej obawiam się lakierowania. Nie wiem czy firma, która będzie wykonywała usługę zapewnia bezpieczny lakier. Czy taka renowacja może być niebezpieczna dla zdrowia? Mogę jeszcze wszystko odwołać. Proszę o radę.

  Kamila

  Szanowna Pani,
  remontu nie należy się bać. Przede wszystkim nie używa się już lakierów, które schną bardzo długo i wydzielają drażniący zapach. Radzimy, aby skontaktowała się Pani z firmą remontową i zapytała się czy istnieje możliwość samodzielnego kupna lakieru, który potem specjaliści położą. Na rynku są dostępne lakiery wodorozcieńczalne, nie wydzielające nieprzyjemnego zapachu, bezpieczne dla zdrowia. Należy udać się do sklepu i poprosić sprzedawcę o taki właśnie produkt. Szczegółowe informacje o produkcie znajdzie Pani na opakowaniu.
  Lakierowanie to prosty etap tego remontu. Przypominamy, że mimo tak zwanego bezpyłowego cyklinowania, zawsze pył się pojawia. Należy zabezpieczyć drzwi tak, aby jak najmniej przedostawało się go do innych pomieszczeń.

  Pozdrawiamy
  Redakcja

  Posted by blabla @ 19:54

Comments are closed.