• Wszyscy wiemy doskonale, że przy nakładaniu tynków kluczowa jest ich przyczepność. Chociaż producenci dokładają starań, aby ich masy tynkarskie były jak najłatwiejsze do nałożenia i jednocześnie cechowały się wysoką przyczepnością, ten drugi parametr możemy dodatkowo poprawić, stosując profesjonalne grunty. W tej chwili na rynku dość łatwo można znaleźć grunty przeznaczone właśnie do tynków cienkowarstwowych różnego rodzaju. Również i nasz sklep internetowy nie pozostaje w tyle. W tej chwili możemy Państwu zaoferować grunty m.in. bardzo cenionej marki Atlas.

    Grunty pod tynki cienkowarstwowe

    Dlaczego właściwie warto stosować grunty po tynki cienkowarstwowe? Nie sposób zaprzeczyć, że odpowiednie zagruntowanie podłoża znacznie poprawia przyczepność. Na dłuższą metę przełoży się to naturalnie na trwałość położonego tynku. Warto podkreślić, że wysokiej jakości grunty to znakomite rozwiązanie, jeśli zależy na efektywnym zmniejszeniu chłonności podłoża. To jednakże nie wszystko.

    Chyba każdy, kto miał okazję kłaść tynk na ścianie, może potwierdzić, że na zagruntowanym podłożu można znacznie szybciej i łatwiej położyć tynk. Co więcej, wcale nie trzeba od razu po zagruntowanej powierzchni kłaść na niej tynk. Nowoczesne grunty chronią elewację przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych nawet przez pół roku.

    Posted by blabla @ 06:51

Comments are closed.